Čas

Přesný čas

Cesta malý okruh Velké Losiny - Ludvíkov - Wellness hotel Diana - Velké Losiny

MALÝ VELKOLOSINSKÝ OKRUH PRO UTAHANÉ NEBO ZLENIVĚLÉ CYKLISTY :-)

Časově vychází cesta na cca 2h, a to i se zastavením na Dianě a s několika málo malými zastávkami na fotografii a odpočinek.

Délka 12km

Výstup 218m

Sestup 217m

Malý velkolosinský okruh vede ze sanatoria Šárka, odtud vyjíždíme směrem Šumperk. Na konci Velkých Losin u zámku ( http://www.zamek-losiny.cz/home ) odbočujeme do prava směr Ludvíkov (je to oficiální odbočka do vesničky Žárová. Po cca 400m odbočujeme u statku do leva a pokračujeme v malém stoupání přes Ludvíkov ( zde vede malá asfaltová cestička), za Ludvíkovem cesta ještě stoupá, ale již lesní cestou k rozcestí zvaném "Nad Ludvíkovem". Z tohoto rozcestí dále jedeme směrem k wellness hotelu Diana (tento součástí Lázní Velé Losiny ( http://www.diana-losiny.cz ).

Pokud by byla chuť, přálo i počasí a byl by i čas, z hotelu Diana je celkem pěkný výhled do údolí Velkých Losin, možno vidět trochu odjinud na hřebeny Hrubého Jeseníku směr ke Klepáčovu, Sobotínu, Vernířovicím. Na hotelu Diana po domluvě na recepci možno schovat kolo do skladu kol a lyží, posléze návštěva vyhlášené hotelové restaurace. Nabízí výbornou kuchyni, ale i dobře točené a chlazené pivo HOLBA ŠERÁK 11°. Lze platit hotovostí i kartou.

Po rozkoukání a občerstvení už čeká jen sjezd do lázeňského parku. Pokud by i tak byla žízeň nebo chutě na něco dobrého a sladkého, v lázeňské kavárně hotelu Eliška je možno dát si též pívko z Hanušovic ( HOLBU ŠERÁK 11° ). Ale je zde k mání i několik výborných sladkých dortů, voňavé kávy nebo výběr vín.

Níže v odkazech najdete trasu ve formátu GPS, dále trasu importovanou na cykloserver.

Odkaz na trasu cykloserver http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/?d=148748#pos=50.03201P17.01936P15 .

P.S.: Velké foto krajiny s hotelem Diana v lesích je použito z webu http://www.diana-losiny.cz , spíš tedy pro inspiraci. Bohužel z této vyjížďky nemám ani jednu fotografii.

PřílohaVelikost
2014-03-17 12.59.24 Day.gpx42.34 KB
WELLNESS HOTEL DIANA WEBPOMOC.jpg1.57 MB
IMG00511-20140401-1427.jpg496.35 KB